welcome

STRONA GŁÓWNA

SonicFill 13.07.2015

SonicFill – Wypełniaj szybciej z energią dźwiękową. Kerr Corporation, wiodący producent materiałów dentystycznych oraz KaVo Dental GmbH, lider w dziedzinie sprzętu dentystycznego, łącząc swoje główne kompetencje, stworzyły wyjątkowy system do wypełnień ubytków w zębach bocznych, który oszczędza czas lekarza. System SonicFill umożliwia lekarzom jednoetapowe wypełnienie ubytków w zębach bocznych w prosty sposób, który łączy zalety płynnych i uniwersalnych materiałów złożonych. Lekarze stosujący SonicFill uzyskują skrócenie czasu nakładania i upychania materiału oraz modelowania powierzchni wypełnienia. Redukcja czasu jest znaczna i wynosi 30%.

System SonicFill składa się z końcówki KaVo przeznaczonej do aktywacji dźwiękowej oraz specjalnie zaprojektowanego kompozytu firmy Kerr, który jest dostępny w wygodnych opakowaniach. Opatentowany sposób aktywacji dźwiękowej SonicFill znacznie zmniejsza lepkość kompozytu w czasie i bezpośrednio po aplikacji materiału, zapewniając błyskawiczne wypełnienie ubytku. Zmiana lepkości umożliwia nakładanie materiału bez wysiłku i pozwala na jego lepszą adaptację. Po zakończeniu aktywacji, kompozyt powraca do gęstej, zwartej konsystencji, która ułatwia nadanie kształtu i modelowanie wypełnienia.

Zastosowane rozwiązanie techniczne gwarantują SonicFill niewielki skurcz polimeryzacyjny i możliwość utwardzania w warstwach do 5 mm, zwiększając zaufanie lekarzy. Specjalnie zaprojektowana kapsułka Unidose™ posiada ergonomiczny kształt i wąskie ujście zapewniające łatwy dostęp do ubytku i precyzyjną aplikację materiału. Prędkość dozowania materiału można regulować za pomocą sterownika nożnego unitu dentystycznego.

SonicFill w znacznym stopniu oszczędza czas, a jego właściwości zostały potwierdzone licznymi, niezależnymi badaniami, w trakcie których sprawdzano zachowanie produktu w porównaniu z płynnymi kompozytami aplikowanymi jedną dużą porcją i z kompozytami uniwersalnymi zakładanymi tradycyjną techniką warstwową. Wstępne opinie klinicystów na temat materiału są bardzo entuzjastyczne. Cieszymy się, że wprowadziliśmy system do sprzedaży i jesteśmy pewni, że SonicFill zmieni sposób postępowania z materiałami kompozytowymi.

Cechy i zalety produktu:
 • Szybkość
 • Duża głębokość polimeryzacji umożliwia wypełnianie ubytków do 5 mm jedną porcją materiału.
 • Adaptacja bezpośrednio przy użyciu kapsułki – jednoetapowe wypełnianie i adaptacja materiału do ścian ubytku bez potrzeby zastosowania upychadła.
 • Krótszy czas przygotowania i mniejsza liczba narzędzi = skrócenie czasu zabiegu.
 • Pewność
 • Czasowe zmniejszenie gęstości kompozytu gwarantuje lepszą adaptację do ścian ubytku, a aktywacja dźwiękowa minimalizuje ilość pustych przestrzeni w materiale.
 • Łatość użycia
 • Mały skurcz kompozytu i mniejsze naprężenia podczas polimeryzacji.
 • Małe, ergonomiczne ujścia kapsułek Unidose™ zapewniają łatwy dostęp do ubytku.
 • Sterownik nożny i 5 prędkości dozowania ułatwiają kontrolę aplikacji kompozytu.
 • Doskonałe własności użytkowe – brak nadmiernego przylegania do narzędzi, brak spływania i łatwość modelowania.
« Wróć

Partnerzy